REISID TALLINNAS

PARIMAD PAKKUMISED

Kuhu Tallinnast minna saab? Oleme selle probleemiga juba tegelenud ja koostanud teile kõige ahvatlevamad pakkumised, kerime alla.

EESTI

TALLINN

UNESCO maailmapärandi nimistusse kantud Tallinn kõige paremini säilinud terve vanalinnana paljastab end Euroopa peamise turismipealinnana. Iga päev jagab 7-9 kruiisimegalinna kruiisikaid, mida ei saa valmis ehitada, Baltikumi suurim lennusadam pikima maandumisribaga – seda kõike miljonite turistide nimel. Kogu selle keelte ja rahvuste «sagina» taga ei kaota linn oma maitset.

LÄTI

RIIA

Linn on kantud UNESCO maailma kultuuripärandi nimekirja. Nõukogude kino armastas Riiat väga, nii et siin tehti palju filme: “Seitseteist kevadist hetke”, “Sherlock Holmes ja doktor Watson”, “If-i lossi vang” (A. Dumas’ “Krahv” ainetel Monte Cristost), «Puhtalt ingliskeelne mõrv» ja muidugi «Pikk tee luidetes», aga ka paljud teised filmid tabasid Riia tänavate ebatavalist maitset.

NORRA

OSLO

Oslofjordi jahe tuul, soolases vees suplevate avalike vannide austajad (ja külma ilmaga — see on see vaatamisväärsus!), päikese käes säravad Bjorviki ärikeskuste klaasfassaadid, uinunud Akhersuse kindlus, liustik ooperimaja, mille katus läheb otse vette – tere tulemast kaasaegsesse Oslosse!
Kuninglik palee üllatab Skandinaavia minimalismi vaimus lakoonilise disainiga ja lummab auvahtide täpsete liigutustega. Linnahall paljastab oma saladused.

ROOTSI

STOCKHOLM

Stockholm on Rootsi Kuningriigi pealinn, mis asutati 1187. aastal Mälareni järve ja ühe Läänemere skääri ristumiskohas. Linn asub 14 saarel, mida ühendavad sillad. Stockholmis on kokku 57 silda. Linnas on tohutult palju parke, kus saab otse linna piires seeni ja marju korjata ning see on absoluutne norm. Kas olete kindel, et soovite näha tüdrukuid, kes kulutavad raha, et oma juukseid brünetiks värvida? Kas olete kindel, et tahate lahti mõtestada mõisted «puhvet» ja «Rootsi perekond»? Kas soovite külastada kitsaimat tänavat ja vaadata planeedi suurimat kuningapaleed? Kas soovite osta rahvuslikku hõrgutist ja seda kõigi eest varjata, kuna teid ei pruugita sellega avalikku kohta lubada?

VALGEVENE

NAROCHI JÄRV

Narotši järv on Valgevene sinine pärl ning kõige populaarsem kliima- ja balneoloogiline kuurort. Oma suuruse — peaaegu 80 km² — tõttu sai see nime «Valgevene meri». Naroch on Valgevene puhtaimate järvede nimekirjas ja meelitab oma iluga palju turiste. Tänu oma geograafilisele asukohale, rannikumaastike olemusele ja vee omadustele on Naroch ainulaadne veehoidla ning sellel on oluline puhke- ja balneoloogiline tähtsus. Valgevenes lõõgastumiseks on see suurepärane koht.

NORRA

BERGEN

1070. aastal asutatud ja kuni 13. sajandi lõpuni pealinnana tegutsenud Bergeni linn pole kaotanud oma suurlinna võlu. Hardangerfjordi suudmes asuv linn meelitab kohale organiseeritud turistide gruppe ja üksikuid rändajaid. Brügge suurepärane, žileteeriv promenaad mereandide turu, hingematvad vaated Fløyeni mäe tipust, köisraudtee ja palju muud panevad teid sellesse iidsesse linna armuma. Siit saate ja peaksite oma reisi Norrasse alustama. Norra sündis siin.

SOOME

TURKU

Arheoloogilised väljakaevamised tõestavad, et esimene asula Turu piirkonnas oli 500 eKr. Esimene mainimine pärineb aga aastast 1229. Juba see, et Turu on nii iidne linn, kohustab meid seda külastama. Sajandite ristteel seisev, tohutul hulgal lahinguid näinud Turu linn on säilitanud väga kummalise rannaäärse, võiks isegi öelda, kuurortlinna aroomi. Kõik magusamad asjad, mida Soomes teha, on siin. Kuigi Soome pealinn on juba ammu Helsingisse kolinud, peetakse Turut Soome suvepealinnaks, jõulupealinnaks, gastronoomiapealinnaks ja riigi peamiseks religioosseks linnaks.

NORRA

LOFOOT

Norra imelises looduses on Lofootidel eriline koht. See ei ole õnnetus. Selliseid originaalseid ja samas majesteetlikke kohti pole Euroopas palju. Uskumatu loodus, väga eriline õhk, ere päikesepaiste ja imeline kalapüük – seda kõike leiate siit Põhja-Norra südamest. Julgetele, kes on valmis koos meiega läbima pika teekonna Lofootidele, on lisaboonuseks teel saartele saadud muljed, sest kohtume maalilise Storfosseni juga, ehtsa Svartisseni liustiku — Euroopa madalaima liustiku, Saltstraumeni mullivann ja väga erilise atmosfääriga võluvad Norra asulad.

GRUUSIA

TBILISI

Innukate reisijate seas on nõutud ekskursioonid Gruusia ühte ilusaimasse ja vanimasse linna Tbilisisse. Meie ettevõtte reisiprogrammid on koostatud nii, et need rahuldaksid nii nende soove, kes soovivad õppida midagi uut ja tutvuda riigi ajaloomälestistega, kui ka nende, kellele meeldib lõõgastav rannapuhkus. Meie abiga veedate unustamatu puhkuse ja laadite end uue jõuga igavese kevade riigi ainulaadsest energiast.

TŠEHHI VABARIIK

PRAHA

Mitte ainult õlu! Ma tõesti tahan vastata turistidele, kes arvavad, et juba selle pärast tasub Tšehhi Vabariiki sõita. Vltava jõe ääres asuv Tšehhi pealinn Praha ei ole ainult riigi kultuuriline ja ajalooline keskus, vaid ka koht, kust igaüks leiab midagi enda jaoks. Prahat nimetatakse õigusega vabaõhumuuseumiks. Paljud ainulaadsed arhitektuurinäited, majesteetlikud keskaegsed kirikud, aga ka kitsad kivitänavad, mis varjavad iidsete ajastute erilist võlu, on esimene asi, mida Tšehhi pealinna kohta öelda saab. Teile antakse võimalus avada vanalinna saladusi.

INDONEESIA

BALI

Kui mõtlete endiselt, millist kuurorti eelistada, siis kinnitame teile, et pärast selle artikli lugemist ei kahtle teil enam, et see peaks olema Bali saar! Räägime teile, mis on sellel salapärasel ja imesid täis saarel erilist, mille poolest erineb see maailma teistest populaarsetest eksootilistest paikadest ja miks isegi maailmatasemel staarid naasevad siia ikka ja jälle, vaatamata sellele, et kõige populaarsemad kuurordid on neile kättesaadavad.

NORRA

FLOM

Norra suurima fjordi väikese sõrme serval on peidus Flåmi linnake, mis pole valla pealinnakski kasvanud ja mille rahvaarv on vaid 350 inimest. Mis siis selles jumalast hüljatud Norra nurgas nii atraktiivset on? Tuhanded turistid üle kogu planeedi tulevad siia kohe, kui lumi sulab. Hommikust hilisõhtuni püüavad karjad hiinlasi ja eurooplaste rahvahulgad oma kaameraga teha kuuendat miljonit pilti. Hiiglaslikud kruiisilaevad kriibivad oma külgi vastu madalaid muule ja vaatavad üllatunult inimtühja ümbrust. See ei tundu olevat Veneetsia, see ei tundu olevat Hongkong… Kuidas me siia sattusime? Selle koha ilu seisneb selles, et mägedesse jääv laulva Sognefjordi väike haru on vaid maaliline algus mitmele eksootilisele rajale.

SOOME

HELSINKI

Soomlased mõtlesid pikkadel talveöödel, kuidas end töös hoida ja meelt lahutada. Nad mõtlesid välja kuulsad klaaskatusega saunad ja hotellid, jääbaarid ja jõuluvana, kuulsad plasmatelerid ja sama kuulsad mobiiltelefonid ning loodi palju muud, mis kindlasti vaatamist väärt. Sügava lugupidamisega on VR Linesil hea meel pakkuda teile ringreise Soome. Just selles kaunis piirkonnas viibides näete ebatavaliselt kaunist maastikku, mis on meie jaoks täiesti ebatavaline. Graniidist rahnud ja kivikillud loovad kajakate kisa ja tuule ulgumise saatel esialgu väga ebasõbraliku pildi. See kõik on aga petlik.